Na svojoj farmi ukupno ima 12 krava i svakog drugog dana prikupi oko 50 kg mlijeka. Kaže kako je to isto mlijeko do prije par dana bez problema predavao mljekari pa je riječ o ispravnom i kvalitetnom proizvodu s kojim sada nema kuda. Također, već nekih sedam godina posjeduju i laktofriz.
– Kupili smo par telčeka pa njima dio mlijeka dajemo, ali svejedno ne možemo tolike količine iskoristiti. Bacamo mlijeko! Zovemo i ljude da si dođu besplatno po mlijeko koliko hoću jer prodavati ne smijemo, a opet bolje da neko to koristi nego da ode u zemlju – zaključio je.
Komentar cijele situacije zatražili smo i od prozvanog Dukata. Zanimalo nas je jesu li tačni navodi oko psa, odnosno koji su tačno uzroci ukidanja spomenutog punkta za sakupljanje mlijeka jer kako saznajemo, u okolini se mlijeko i dalje uzima. Također, pitali smo je li moguća neka vrsta naknadne obnove saradnje s Beclinovim gospodarstvom, no do zaključenja članka nismo dobili odgovor.
Ako stigne, objavit ćemo ga u potpunosti.
Izvor: Prigorski.hr
























Nema komentara