LIKER OD BANANE - Recept za sve ljubitelje ovog voća

Liker od banane

Prije nego što kod kuće pripremite liker od banane, morate pravilno kupiti banane. Ovi plodovi se prodaju tokom cijele godine i svuda, pa ako vam u najbližoj prodavnici proizvod ne odgovara, ne budite lijeni da biste došli do sljedećeg.

Banana bi trebalo da bude zrela - zelene pruge i tvrda pulpa daće vašem omiljenom piću nepotrebnu gorčinu. Međutim, nije potrebno ni uzimati prezrene plodove: crni elementi, čak i u obliku tačkica, daće likeru pokvaren ukus i pokvariće miris. Iako kada jedete takvo voće, nećete osjetiti ništa slično.

Pročitajte:Kako napraviti liker od lipe?

Liker od banane


Sastojci:

  • 0,5 l alkohola

  • 0,2 l dobrog likera od narandže

  • 200 gr šećera

  • 0,5 kg oguljenih zrelih banana

  • 3 klinčića

  • 1 korica cimeta

  • 1 štapić vanile


Priprema:

Narežite banane, stavite ih u teglu, posipajte šećerom i prelijte likerom od narandže. Macerirajte na suncu 10 dana, zatim dodajte koricu limuna, začine i alkohol. Sve dobro promiješajte i mjesec dana spremite na tamno mjesto. Zatim procijedite, prvo na sito, a onda filterima do bistrog sadržaja. Flaširajte i prije upotrebe ostavite da odstoji još dva mjeseca.

Pročitajte:Liker od narandže i kafe

Podjeli:

Nema komentara

Ostavi komentar

Obavezna polja su označena *