Batat daje najbolje prinose na ocjeditim glinastopjeskovitim tlima, slabije opskrbljenom humusnom komponentom, a kiselost bi trebala biti oko 6 pH.
Obrada tla (oranje) treba biti do 40 cm dubine u jesenskoj pripremi tla. Neposredno prije sadnje, kod proljetne pripreme zemljiลกta, ฤubri se s oko 20 t stajskog ฤubriva ili s oko 300 kg NPK 5:20:30 po hektaru.
Batat se najฤeลกฤe sadi vegetativno iz โpresadnicaโ. Radi se ustvari o izbojima koji rastu iz spavajuฤih pupova zadebljalog korijena koje se, kad dosegnu odgovarajuฤu veliฤinu, presaฤuju u kontejnere da se ukorijene. Na taj naฤin pripremljene presadnice koristimo za sadnju sadilicama ili ruฤno.
Razmak sadnje izmeฤu biljaka koji se najฤeลกฤe koristi je 80-100 cm x 50-70 cm. Time se postiลพe sklop od 20.000 do 27.000 biljaka po hektaru. Najbolje je da se sadnja obavi na uzdignute gredice uz upotrebu malฤa (crna PE folija). Kako bi se biljke dobro i brzo ukorijenile svakako je potrebno navodnjavanje u toj fazi uzgoja. Kasnije se navodnjavanje tokom uzgoja koristi vrlo oprezno i to samo ako prijete jake suลกe jer prevelika koliฤina vode u zoni korijena smanjuje prinose. Da bi se ta agrotehniฤka mjera mogla kvalitetno obaviti nuลพno je predvidjeti postavljanje sistema navodnjavanja kapanjem.
Batat se vadi od avgusta do okotbra zavisno o vremenu sadnje i klimi, ali u pravilu kad veฤina korjenova dostigne trลพnu veliฤinu (iznad 150 g). Korjenove nakon vaฤenja treba uskladiลกtiti na suvom i toplom mjestu u relativnu vlagu zraka oko 75 %.
U toku proizvodnje batata rijetko nastaju veฤe ลกtete uzrokovane bolestima i ลกtetoฤinama. Neki zemljiลกni ลกtetnici mogu napraviti manja oลกteฤenja nebitna za koliฤinu i kvalitetu korjenova. Odreฤene ลกtete mogu nastati na nasadu od poljskih miลกeva i voluharica, naroฤito ako se odgaฤa poฤetak vaฤenja. Posebno je potrebno voditi brigu o tome da se batat ne sadi na istoj parceli barem tri godine.