Sadnice rogača, lat. Ceratonia siliqua, možete sami uzgojiti iz sjemena. U februaru, martu ili aprilu iz plodova izdvojite nekoliko sjemenki pa ih namačite u toploj vodi 2-3 dana kako bi nabubrile.
Svaki dan promijenite vodu, a kad se sjemena ljuska raspukne i pojavi klica, sjemenke pojedinačno posijte u uske duboke lončiće. Štapićem za pikiranje ili olovkom u navlaženu sjetvenu supstratu napravite rupicu duboku 2,5 cm, ubacite naklijalu sjemenku tako da vrh bude okrenut prema gore i zagrnite je supstratom.
Lončiće prekrijte prianjajućom folijom ili staklenim tanjirićem da se supstrat ne isušuje i prema potrebi povremeno zalijte. Ako se supstrat slegne, dodajte tako da lončići budu uvijek puni. Rogač niče za desetak dana, a najprije se razviju prva dva listića – supke, poslije kojih će se početi razvijati pravi listovi rogača s 3-5 pari liski. Smjestite ih na što svjetlije mjesto u kući s temperaturom 15-18°C, da se previše ne izduže. Čim u sredini između supki izraste prvi pravi list, biljčice pojedinačno presadite – neka budu u supstratu sve do supki – u uske lonce duboke 25 cm.
Pazite da ne oštetite korijen, jer je veoma osjetljiv. Prije presađivanja nemojte rogačiće zaliti, jer premokar supstrat može uslijed svoje težine polomiti korijenčiće. U proljeće, čim otopli, danju ih iznosite na balkon, u početku u sjenu, a kasnije na sunce, da se privikavaju na spoljašnje uslove. Ljeti neka budu stalno napolju, a u jesen ih spremite na prezimljavanje. Po potrebi, ne prečesto, presađujte u veće lončiće. Rogač sporo raste, pa je pogodan za uzgoj u posudama na balkonu ili terasi u našim hladnijim krajevima.
Stabalce rogača u našim kopnenim krajevima možete uzgajati u velikoj i dubokoj posudi, u mješavini vrtne zemlje, pijeska i komposta. Ljeti neka bude na balkonu, terasi ili u vrtu na suncu, a zimi u kući pri 5°C. Oblikujte ga kao malo drvce s niskim deblom ili kao grm, redovno ga orezujući.