Miroslav Petrović ima 51 godinu, po zanimanju je mašinski tehničar zaposlen u „Kikindskom mlinu“, a uz to se bavi uzgojem zečeva što mu odlično popunjava budžet.
Posvetio se rasi orijaš, ima desetak legla sa šampionskim kunićima, učestvuje na međunarodnim sajmovima i takmičenjima, a u redovnom je kontaktu sa odgajivačima iz Njemačke, Slovačke, Bugarske i Mađarske, a sada je otkrio kako je sve počelo.
Njegov sugrađanin Branislav Đomparin je student stomatologije i jedan od oko 15 odgajivača zečeva u Kikindi. Odabrao je rasu njemački šarac i trenutno ima punih desetak kaveza. Ovim se bavio njegov otac, a Branislav je nastavio porodičnu tradiciju i lane dobio titulu majstora odgajivača.
„Obaveza je, ne mogu da kažem da nije obaveza pošto ja studiram u drugom gradu. Uglavnom vikendom dolazim kući i čistim im svake druge nedelje. U početku je bilo malo teže dok se nisam navikao, al’ sad više nije nikakva obaveza već je više zadovoljstvo da brinem o njima, održavam, čistim“, ispričao je student iz Kikinde Branislav Đomparin.
Uzgoj zečeva ne zahtijeva veliki trošak i prostor. Kavezi su poluotvorenog tipa, prosečni mjesečni troškovi za hranu i uzgoj tridesetak zečeva iznose oko deset hiljada dinara, dok je korist nemerljivo veća.
Krzno se posebno plaća, a meso je veoma traženo kao zdravo i poželjno u ishrani, te se uzgajivačima trud i ulaganje i te kako isplati.